Malta (skoro)zadarmoRozmanitosť pre všetkých

História, zábava, letný oddych pri mori - a ani to nemusí veľa stáť. Čo vidieť, keď máte na Maltu nízky rozpočet?

Predovšetkým sa oplatí zakúpiť 7-dňový autobusový lístok, ktorý platí na akékoľvek trasy vrámci ostrova Malta a Gozo. Stojí síce 21 eur, ale pri maltskom šialenom spôsobe jazdenia (viac sa dozviete tu) vám ušetrí kopec nervov a zrejme aj peňazí. 

Keď už teda máte spôsob, akým sa viete premiestňovať po ostrove, poďte na výlet.
Začneme v hlavnom meste - Vallette. Za jeden deň si v pohodičke stíhate pozrieť všetky dôležité pozoruhodnosti mesta aj peši. Medzi ne patria jednoznačne záhrady Upper a Lower Barraka. Zatiaľčo prvá sa môže popýšiť krásnym výhľadom a poludňajším strieľaním z kanónu, druhá ma zaujala krajším prostredím a menším počtom návštevníkov. Viac sa o Vallette dočítate v nasledujúcom článku.

Upper Barraka Gardens
Lower Barraka Gardens
Lower Barraka Gardens
V neďalekej Slieme je miesto, ktoré ma očarilo najviac, a to rímske kúpele (Roman baths) a morské pobrežie, ktoré mi pripomína mesačnú krajinu. Treba si síce dať pozor na členky, ale atmosféra tohto miesta je neopísateľná :)

Za prílivu je v rímskych kúpeľoch celkom zaujímavo :D
Zdroj
Za najdramatickejšou fotkou výletu zase zamierte na útesy Dingli na juhozápade ostrova.

Zdroj
Na juhu sa nachádza sympatické mestečko s najveselším prístavom Marsaxlokk - kotví v ňom najviac farebných lodí s očami na celom ostrove.

Predsa len ste si prenajali auto? Jeden z večerov si teda určite rezervujte aj pre fontánovú šou v Smart City.

Máte po prechádzkach v zásobe dosť adrenalínu? Skočte si zo skaly v St. Peter's Pool neďaleko spomínaného Marsaxlokku. Len pre odvážnych!

Za (podľa môjho názoru) najkrajšou plážou na hlavnom ostrove sme cestovali do Melliehy. Jemnučký piesok, príjemná plytká zátoka s priezračnou teplou vodou, ach, hneď by som sa vrátila späť :)


Asi dvadsať minút od pláže sa nad mestom týči dominanta kostola s červenou strechou. Poseďte si tam na teraske v tieni s výhľadom na more.


Za nočným životom sa však do Melliehy nechodí -  na to sú na ostrove iné miesta - najznámejšie je Paceville v San Julian's. Toto legendárne miesto neviazanej zábavy je tiež možnosťou ako sa zabaviť lacno - teda, ak ste žena. Z každej strany vám do rúk budú vtláčať kupóny na drinky zadarmo alebo za polovicu, a vstupné do podnikov tu nie je. Keď sa vám teda už zunuje nejaký podnik alebo hudba, ktorú hrajú, jednoducho pôjdete do iného (Paceville je vlastne jedna veľká party ulica). Muži, vybavte sa trpezlivosťou. Na každom rohu sa na vás budú vrhať vábičky s príčeskami a umelými prsiami (v lepšom prípade). Tie vás však už budú vábiť do iných podnikov...

Čo si však budeme hovoriť, najlepšie to uvidíte na vlastné oči. Tu je videjko z mojej návštevy Malty:

© I.V.

Comments