Na návšteve Fezu: Paláce, špina a najväčšia medina na sveteŠpina a krása

Predstavte si ten najkrajší dom, v ktorom ste kedy boli. A teraz si predstavte kopec smradľavých odpadkov rovno pred ním. Vitajte vo Feze, kde si krása a znechutenie spolunažívajú.


Zo všetkých prác by pre mňa vo Feze bolo asi najviac vyčerpávajúce robiť poštárku - len jeho staré mesto je vyhlásené za najväčšiu medinu NA SVETE!

Mesto je úzko späté s kožiarňami, ktoré aj dnes používajú prírodné techniky. Nanešťastie však na ich návštevu POTREBUJETE sprievodcu, keďže sú dobre ukryté v spleti uličiek hlboko v medine. To znamená, že si za túto službu priplatíte. Ale zase na druhej strane, na také krásne miesto s úžasným výhľadom by sme sa inak nedostali.


Napriek tomu že nie som rozmaznaná cestovateľka, krásnej marockej architektúre som jednoducho nemohla odolať, a tak som si zvolila tento palác (teda, nie skutočný, ale nekazte mi ilúziu 😁)


Ach, tie kontrasty. V Piatok (deň modlitieb) nepracujú smetiari a tak si pripravte silný žalúdok, totižto všetko čo je na uliciach... tam aj ostane. A smrdí.

Na druhej strane vedia fezské uličky zaujať aj zrak (nielen čuch, hehe). Mňa fascinovali najmä všetky kultúrne inštitúcie a aj farby na trhu.


Pozrite si aj naše dobrodružstvo v pohybe: 


© I.V.

Comments