Čo vidieť v Ľubľane zdarma

Draky, mosty a svet nelimitovanej fantázie


Za 6 hodín sa z Bratislavy dostanete do hlavného mesta Slovinska Ľubľany, ktoré môže byť skvelou víkendovou oddychovkou. Čo sa mi na meste páčilo najviac?

Metelkova
Nepochybne najzaujímavejšie miesto, ktoré som za poslednú dobu videla. Je možné, že zakaždým, keď Metelkovu navštívite, objavíte nejaký iný detail, niečo, čo skutočne zaujme. Táto ulica, či skôr nádvorie je Múzeom slobodného umenia pozliepaným zo všetkého možného i nemožného - grafitov, mozaík, malieb, bubna, ktorý začne bubnovať keď sa k nemu priblížite, šálok zamurovaných do steny a mnoho ďalšieho, čo môže skrývať len taký bizarný vesmír, akým je práve Metelkova.Súkromný dážď na námestí
Samozrejme, len v lete. Na námestí Prešerenov trg sa každý okoloidúci môže schladiť neustávajúcim "dažďom", ktorý pokropí všetkých turistov rozhorúčených od celodenného chodenia :-)

Mosty a rieka
Mosty nepochybne dotvárajú centrum mesta naozaj pôvabným spôsobom. Okrem toho, že sú naozaj fotogenické, každý z nich sa odlišuje niečím iným - a kto nemá aspoň jedno selfie s drakmi na dračom moste, akoby v Ľubľane ani nebol :)


Hrad
Okrem pekného výhľadu sa určite poprechádzajte podzemím Ľubľanského hradu, kde sa okrem iného môžete aspoň nachvíľu stať takýmto drakom či dračicou ;)

Tivoli
Krásny veľký park s peknými miestečkami na oddych. Jazierka, skleník, záhrady a sem-tam nejaké to podujatie. Do parku Tivoli sa oplatí trochu poprechádzať.


Voda
Na viacerých miestach vrámci mesta sú inštalované vodovodné kohútiky, z ktorých si môžete naplniť fľaše vychladenou čistou vodou úplne zdarma. Jedno z takých miest je napr. Vodnikov trg (trh).

A nakoniec si ešte pozrite naše dobrodružstvo zo Slovinska v pohybe :)


 © I.V

Comments