Toto treba v Maroku vidieť! Vodopády Ouzoud a zmiešané pocity

To pekné i to horšie z nášho výletu


Začalo sa to nenápadne - na internete som si prezerala, čo sa dá v okolí Marakéša navštíviť a o pár minút to bolo jasné - vodopády Ouzoud musím vidieť. Očarili ma už na fotkách.

Výlet sme si rezervovali už dopredu a v stanovenom čase nás malý autobus odviezol  k parkovisku v okolí vodopádov. Tam to už prevzial sprievodca, ktorý nás vopred upozornil, že jeho služby nie sú v cene a teda ten, kto chce, môže ísť sám. Nikto sa neodpojil, a tak sa zdalo, že všetci rozumeli. 

Aha, aký krásny výhľad! Keď sa na túto fotografiu pozriem, dodnes mám pocit, že som tam bola úplne sama. Ja a vodopád. Šum vody.


Boli sme zaujímavá skupina. Rodina s deťmi, postaršia skupina kamarátok a dokonale upravené a nahodené, ale lenivé Britky, ktoré neustále šomrali a sťažovali sa, až som mala pocit, že sa každú chvíľu rozplačú, keby neriskovali, že si zničia mejkap. Keď sme všetci prekonali príjemnú prechádzku nadol z kopca (lenivé dievčiny s obrovskými problémami), pristavili sme sa úplne na dne, kde miestni milými loďkami prevážajú turistov priamo pod vodopád. Táto zábavka síce stojí 20 dirhamov a netrvá viac ako 10 minút, ale pohľad, pri ktorom sa nad vami týči vodopád, stojí za to. I keď to trochu fŕka ;)


Napokon sme aj poriadne vyhladli, a tak sme sa zastavili v reštaurácii pod holým nebom, ktorá urobila najväčšiu radosť našim lenivým spoluvýletníčkam a popri malých obchodíkoch, kráčajúc spolu s oslíkmi s nákladom popri starých ženách a deťoch predávajúcich sušené oregano sme smerovali k tomu, o čom som celú dobu snívala - miesto, na ktorom žijú opičky. Radím vám, aby ste si priniesli vlastné oriešky a opičky vyskočia tam, kde si len budete priať 😀. Nevidela som, že by tieto opičky kradli ako na iných miestach, ale trocha ostražitosti určite nezaškodí.

Najkrajší štrng na svete (aj keď jedlo nebolo práve najlepšie) a opica na hlave. Oplatilo sa prísť :)

Odchádzať z takéhoto nádherného miesta nebolo jednoduché, a ani trochu tomu nepridala hádka medzi sprievodcom a lenivými dievkami, ktoré sa rozhodli nezaplatiť 3€ za jeho 3- či 4-hodinové služby.
A ja to vidím takto. Síce je aj mojou prioritou ušetriť najviac, ako sa dá, ale to práve preto, aby som potom mohla investovať do vecí, ktoré za to stoja A o to viac, keď si môžete dovoliť umelé nechty, príčesky a drahé šaty.

Z tohto výletu mám teda rozporuplné pocity. Druhýkrát by som Ouzudu išla radšej sama, lebo toľká krása si hádky a frflanie nezaslúži. Chcela by som tam mať len seba a šum vody.

Cesta autobusom z Marakéša do Ouzoudu je tiež celkom scénická


Aha, vodopády v pohybe tu:

© I.V.

Comments

Popular Posts